Latvijas iedzīvotāju izvēlētais Dziesmu un deju svētku “Kārums” biezpiena sieriņš nonāk pie pircējiem

Atsaucoties Latvijas iedzīvotāju vēlmei par unikālu garšu salikuma “Kārums” biezpiena sieriņu, Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” rekordīsā laikā ir izstrādājis un uzsācis ražot “XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem” veltīto “Kārums” gardumu. Sieriņu, kurā savijas plombīra maigums ar kopš bērnības labi atpazīstamo magoņu sēkliņu garšu, jau tagad var meklēt Latvijas lielākajos veikalos.

Tuvākajā laikā “Kārums” kampaņas “Saliec Virssieriņu” ietvaros izvēlētais un saražotais produkts būs pieejams visiem dziedātājiem, dejotājiem un šo svētku cienītājiem veikalos visā Latvijā visas vasaras garumā. Turklāt šo īpašo sieriņu baudīt varēs arī diasporas latvieši Lielbritānijā.

“Jaunu produktu izstrāde ir pārdomāts process, kas ilgst vairākus mēnešus, nereti pat gadu. Taču šoreiz, godājot Dziesmu un deju svētku tradīciju un novērtējot sabiedrības atsaucību “Saliec Virssieriņu” kampaņas iesaistē, mūsu komanda ielika visu savu enerģiju, lai rekordīsā – nepilnu 2 mēnešu laikā – radītu tautas izvēlētu “Kārums” biezpiena sieriņu. Mums prieks, ka teju visi tirdzniecība tīkli izrādījuši interesi šo īpašo “Kārumu” nogādāt līdz pat mazākajiem piemājas veikaliņiem visos Latvijas stūru stūros, gādājot par svētku sajūtu ikvienam kārumniekam visas vasaras garumā. Prieks arī par mūsu partneru ieinteresētību Lielbritānijā – jau saražots pirmais eksporta pasūtījums, kas pavisam drīz dosies ceļā, lai iepriecinātu arī diasporas latviešus,” stāsta Ilva Veidemane, “Food Union” piena produktu zīmolu vadītāja.

Jau iepriekš ziņots, ka šī gada pavasarī “Saliec Virssieriņu” iniciatīvā kopumā piedalījās vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku, pārstāvot ne tikai visu Latviju, bet arī ārvalstis, kur dzīvo latvieši. Viņi no mājas lapā www.virssierins.lv piedāvātajām garšu izvēlēm – 12 biezpiena garšas, 16 papildu piedevas un 3 garšu glazūras, kopskaitā radījuši 173 unikālas garšu kombinācijas. Trīs populārākās no tām – plombīra garšas biezpiena sieriņš ar magonēm šokolādes glazūrā, vārītā iebiezinātā piena biezpiena sieriņš ar iebiezinātā piena pildījumu karameļu glazūrā un rudzu rīvmaizes sieriņš ar dzērvenēm un brūklenēm – vadībā izvirzījās jau iniciatīvas sākumā.  Sīva cīņa par “Virssieriņa” titulu turpinājās līdz pat pēdējai balsošanas dienai, 3. aprīlim, kad vadībā ar teju divreiz vairāk balsu nekā tuvākajam sekotājam izrāvās plombīra garšas biezpiena sieriņš “Kārums” ar magonēm šokolādes glazūrā.

Kā iepriekš ziņots, “Food Union” ir arī apņēmies visu Svētku ietvaros rūpēties par to dalībnieku ēdināšanu, kuri būs ieradušies no Latvijas reģioniem un mitināsies skolās. Tamdēļ ikviens Svētku dalībnieks – dejotājs un horeogrāfs, korists un diriģents, kurš jūnijā un jūlijā būs ieradies Rīga, lai piedalītos ģenerālmēģinājumos un koncertos, varēs baudīt daudzveidīgu klāstu ar svaigajiem piena produktiem.

 

2023-06-01