Jaunas mājas un izskats – atklāj jaunu “Kārums” ražotni, atjauno zīmola un iepakojumu dizainus

Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” noslēdzis 5,5 miljonus eiro vērto investīciju projektu, kura ietvaros AS “Rīgas piena kombināts” ir izveidota jauna “Kārums” biezpienu sieriņu ražotne ar pilnīgi jaunām tehnoloģiskajām līnijām. Tas uzņēmumam paver iespējas ne tikai palielināt biezpiena sieriņu ražošanas apjomus un eksportu, bet arī drīzumā piedāvāt dažādus jaunus gardumus. Līdz ar jauno ražotni un ražošanas līnijām, tiek veiktas arī vienas no lielākajām izmaiņām “Kāruma” vēsturē – atjaunota zīmola vizuālā identitāte un mainīti iepakojumu dizaini.

“Kāruma” jaunais cehs – daļa no “Kāruma” stāsta

2018. gada sākumā “Food Union” uzsāka veidot Svaigo piena produktu izcilības centru, kas paredzēja “Kārums” ceha būvniecību 2,25 miljonu eiro apmērā, jaunu biezpiena sieriņu ražošanas iekārtu iegādi 3,25 miljonu eiro apmērā. Visas ražošanas Rīgā koncentrācijā vienuviet AS “Rīgas piena kombināts” teritorijā un infrastruktūras modernizācija kopumā tika investēti 6,25 miljoni eiro. Ar “Kārums” ceha atklāšanu tiek noslēgti pirmie divi no Izcilības centra izveides posmiem, bet līdz gada beigām tiks noslēgts arī trešais.

“”Kāruma” pārmaiņu stāsts sākās ar nepieciešamību palielināt biezpiena sieriņu ražošanas jaudas augošā pieprasījuma dēļ. Mēs saredzējām potenciālu gan “Kārums” zīmola tālākā stiprināšanā Baltijā, kas nu jau ir kļuvis par “Kārums” mājas tirgu, un eksporta tirgos, gan biezpiena sieriņu kategorijas attīstībā jaunos formātos. Šodien pilnvērtīgi varam strādāt jaunā, plašā un ilgtspējīgā ražotnē, izmantojot mūsdienīgas ražošanas tehnoloģijas. Ne velti mēs saucam tās par “Kāruma” “jaunajām mājām”. Tādas tās ir vairāk nekā 100 darbiniekiem, kas ik dienu strādā, lai radītu nemainīgi gardos leģendāros sieriņus. Tās ir arī mājas, kurās varēs nākt iepazīt “Kāruma” stāstu. Jaunā ražotne būs pielāgota apmeklētāju uzņemšanai ražošanas apskatei, tiklīdz tas būs iespējams,”stāsta Normunds Staņēvičs, “Food Union” vadītājs Eiropā.

Tas pats “Kārums”, tikai smukāks

““Kārums” ir atpazīstamākais un arī pirktākais piena produktu zīmols Latvijā. Vadīt pārmaiņas pircēju plaši mīlētam zīmolam ir liela atbildība. Mūsu mērķis bija ar cieņu pret “Kāruma” teju 30 gadu vēsturi un esošo vietu pircēju sirdīs, vienkāršot un atsvaidzināt tā vizuālo tēlu, vienlaikus stiprinot tā atslēgas elementus, lai “Kāruma” fani jaunos iepakojumus veikalos atpazītu un būtu arī iepriecināti par ieviestajām izmaiņām,” skaidro Ieva Ražinska, “Food Union” mārketinga vadītāja. “Katram Latvijas iedzīvotājam kāds no “Kārums” produktiem būs vismīļākais tieši tā garšas dēļ. Tādiem tiem arī jāpaliek, tādēļ produktu receptūras un garšas palika nemainīgas. Tas jau tas pats vecais labais “Kārums”, tikai smukāks – varētu būt labākais kompliments, ko mēs priecātos saņemt no pircējiem,” piebilst Ieva Ražinska.

“Kārums” logo ir kļuvis lakoniskāks un mūsdienīgāks. Iepakojumi saglabā “Kārums” produktiem raksturīgo oranžo krāsu, kas papildināta ar vēl pamanāmāku logo un viegli un vienkārši nolasāmiem produktu nosaukumiem vienkāršākai pircēju izvēlei starp “Kārums” gardumu klāstu. Precīzākai garšu navigācijai, “Kārums” iepakojumus tagad rotās lielas ogas, augļi un citas piedevas.

Piena gardumu zīmola faniem par prieku uzņēmums ir nolēmis tā komunikācijā un izskatā atgriezt daudzu kopš bērnības iecienīto simbolu – vārnu, kas jau nedaudz citā izskatā atkal kļūs par zīmola centrālo tēlu. Vārna iemieso “Kārums” zīmola vērtības – īstumu, patiesumu, draudzīgumu, vieglumu un vienkāršību. Vārnas tēls turpmāk būs sastopams uz vairums produktu iepakojumiem.

“Līdz ar vizuālajiem uzlabojumiem, piešķīrām “Kārumam” arī jaunu sociālo lomu, proti, vairot sabiedrībā veselīgu pašapziņu jeb spēju paskatīties uz sevi no malas un “pasmaidīt”. Ar saviem produktiem un komunikāciju “Kārums” katru dienu cilvēkiem sirsnīgi un ar humoru centīsies atgādināt, ka ikvienu situāciju var vērst par labu, pasakot labu vārdu, sniedzot uzslavu, vai vienkārši uzcienājot ar sieriņu, kas uzlabo omu un ļauj justies novērtētam,” papildina Ieva Ražinska.

Par “Kārums”
“Kārums” ir viens no iecienītākajiem piena produktu zīmoliem Latvijā. Slaveno biezpiena sieriņu Latvijā sāka ražot 20. gadsimta 40. gadu beigās, un gan bērniem, gan pieaugušajiem tas uzreiz kļuva par iemīļotāko brokastu gardumu un uzkodu, ko ērti ēst arī pa ceļam. Savukārt 1993. gadā šis kulta produkts ieguva jaunu identitāti – nosaukumu “Kārums”. Kopš tā brīža zīmols ir ne tikai attīstījis plašu gardumu klāstu, kas pagatavoti no labākā piena, bet arī izkopis spilgtu, dzīvespriecīgu personību un sirsnīgu humora izjūtu.

Par “Food Union” grupu:
“Food Union” ir lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kā arī vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. “Food Union” grupa apvieno divus lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā – “Rīgas piena kombināts”, un “Valmieras piens”, lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā “Premia” un “Premia” Lietuvā, lielāko saldējuma ražotāju Dānijā “Premier Is” un saldējuma piegādes servisa uzņēmumu “Hjem Is”, saldējuma ražotāju Norvēģijā “Isbjørn Is” un saldējuma piegādes servisa uzņēmumu “Den Norske Isbilen”, saldējuma ražotāju Rumānijā “Alpin57Lux”, saldējuma ražotāju Baltkrievijā “Ingman Ice Cream” un Krievijā “Hladokombinat No.1”. 2018. gadā “Food Union” atvēra divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā. 2019. gadā “Food Union” grupa Eiropā sasniedza EUR 277 miljonu apgrozījumu. “Food Union” grupā nodarbināti vairāk nekā 3100 cilvēku.

Papildu informācijai:
Ērika Kirsone-Kriviņa
Food Union sabiedrisko attiecību konsultante
[email protected]
T: +371 2639054

01.10.2020