Kā garšos Dziesmu un deju svētku biezpiena sieriņš? “Kārums” uzsāk iniciatīvu “Saliec Virssieriņu!”

Zemeņu glazūrā ar cepumu garšas biezpienu un magonēm, bet varbūt – pārklāts ar šokolādi cidoniju garšas biezpiens ar rudzu rīvmaizi? Šie ir tikai daži no unikālajiem variantiem, kā varētu garšot jaunais, Latvijas tautas izvēlētais un par godu “XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem” radītais “Kārums” biezpiena sieriņš!

Biezpiena sieriņi “Kārums” ir mūsu valsts nacionālais gardums, kas vienmēr ir piederējis nevienam cita kā tautai. To zinot, Latvijā vadošais piena pātrādes uzņēmums “Food Union” vienmēr ir bijis atvērts sarunai gan par jaunu sieriņu garšu radīšanu, gan par reiz iecienīto un joprojām neaizmirsto “Kārumu” atgriešanu veikalu plauktos. Tamdēļ, kļūstot par “XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku” (Svētku) atbalstītāju, “Food Union” ir apņēmies radīt “Kārums Virssieriņu”, kura garšas salikumu jaunizveidotajā mājas lapā virssierins.lv  izvēlēsies paši patērētāji.

Mūsu nacionālais dārgums – Dziesmu un deju svētki – ir pierādījums tam, cik mērķtiecīga un vienota tauta esam. Mūs vieno arī mūsu nacionālais gardums – Kārums. Visiem kopīgs, tomēr arī katram savs, jo viedokļu par to, kāds ir visgaršīgākais biezpiena sieriņš, ir tikpat daudz, cik kora dziesmudziesmu, horeogrāfiju un amatnieku izstrādājumu. Tāpēc, par godu dziesmusvētkiemaicinām visus virtuāli sanākt (sadziedāties) kopā, lai kopīgi izvēlētos, kā garšos jaunais Kārums Virssieriņš,” uzsver Ieva Lejniece, “Food Union” valdes locekle un mārketinga vadītāja Latvijā.

Līdzdarbība ir viena no dziesmusvētku vērtībām. Bez tās nav tapuši nevieni no 26 dziesmu un deju svētkiem. Un ar to mēs visi lepojamies. Tikpat lepni esam arī par citu nozaru sasniegumiem, kas ir kļuvuši teju kanoniski un spēcīgi asociējas ar mūsu valsti. Arī garšas ziņā. Tāpēc aicinām ikvienu uz radošu iesaisti, kopā ar Food Union veidojot savu garšas buķeti,” uzsver Daina Markova, “XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku” izpilddiretore.

“Saliec Virssieriņu!” iniciatīva norisināsies trīs posmos

Pirmais posms sācies jau šodien, 14. martā, un ilgs līdz 3. aprīlim. Tā ietvaros ikviens kārumnieks, Svētku dalībnieks, brīvprātīgais vai līdzjutējs aicināts vietnē virssierins.lv izveidot savu ideālo “Kārums” sieriņu, izvēloties glazūras, biezpiena masas un piedevas garšas.

Otrais posms ilgs divus mēnešus – aprīlī un maijā. Šajā laikā “Food Union” Svaigo piena produktu izcilības centra meistari radīs recepti tautas izvēlētajam “Virssieriņam”, kura garšas cilvēki būs izvēlējušies visvairāk.

Trešais posms būs “Kārums” iniciatīvas kulminācijas brīdis. Jau šī gada jūnijā patērētāju izvēlētais “Virssieriņš” nonāks tirdzniecībā, kļūstot par īpašo “Food Union” veltījumu Latvijas tautai, svinot “XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus”. Līdztekus uzņēmums visu svētku ietvaros rūpēsies arī par to dalībnieku ēdināšanu, nodrošinot daudzveidīgu klāstu ar svaigajiem piena produktiem.

 

2023-03-14